היפרדות רשתית טיפול טבעי

ספט 13, 2023

טיפולים טבעיים להיפרדות רשתית; מהם, עד כמה מומלצים ומה חשוב לדעת? – קראו כאן.

פרופסור גלעד רבינא, מומחה רשתית וניתוחי רשתית

>> ליציר קשר בוואטסאפ <<
להתקשרות טלפונית: ‭058-7977550

ישנם טיפולים טבעיים להיפרדות רשתית מסוגים שונים, אך כבר עכשיו נציין כי היפרדות רשתית טיפול טבעי זה לא תמיד הבחירה המומלצת ע”י רופאי העיניים. בפועל, במקרים רבים יהיה צורך לעבור הליך כירורגי כדי לגרום לרשתית להתחבר מחדש לרקמה שממנה היא החלה להתרחק, או כדי לגרום לאטימת חור ברשתית. רגע לפני שנרחיב על  היפרדות רשתית טיפולים טבעיים, נציין שאלו הן השיטות הרפואיות לטיפול בבעיה זו:

חיבור הרשתית מחדש על ידי תפרים ומתן אנטיביוטיקה במקרה הצורך או תרופות אנטי דלקתיות.

הליכי לייזר אשר כוללים את החיבור מחדש של הרשתית ללא צורך בפעולות פולשניות או כואבות מאוד.

הליכי החזרת רשתית באמצעות גז אשר מוחדר לאזור הרשתית ומוביל לחיבורה מחדש.

היפרדות רשתית טיפול טבעי – אילו טיפולים קיימים?

ישנן שיטות שונות אשר מאפשרות טיפול טבעי בקרע ברשתית העין, אם כי הרפואה הקונבנציונלית נדרשת למעורבות בבעיה זו. במילים אחרות, לפני שנספר לכם על היפרדות רשתית טיפול טבעי, נציין ונדגיש שהייעוץ הרפואי תמיד נדרש. במקביל לייעוץ רפואי מרופא העיניים שלכם, אפשר לשקול את הטכניקות הבאות אשר מהוות היפרדות רשתית טיפולים טבעיים:

טיפול ברשתית העין בעזרת מיצוי צמחים טבעיים ואנטי אוקסידנטים.

שילוב חומרי אנטי אוקסידנטים עם סיוע חיצוני משקם כמו דיקור סיני והזרמת חמצן.

טיפול עם צמחים המבוססים על פורמולות המיועדות לבעיות עיניים, בשילוב עם קומפרסים.

טיפול על ידי מיצוי של צמחים טבעיים אשר פועלים על מערכת העצבים ורקמת העין.

מה החסרונות או הסיכונים בטיפול טבעי?

בסופו של דבר, רופאי העיניים בדרך כלל ימליצו על אי אלו טיפולים שונים, כולל מתן תרופות אנטי דלקתיות, הליכים כירורגיים ועוד. זאת, משום שהרפואה המערבית במקרים רבים תעדיף פעולה כירורגית או רפואית על פני טיפולים טבעיים. בתוך כך, החיסרון בטיפולים טבעיים טמון בכך שטיפולים אלו צריכים להינתן בשילוב טיפולי רפואה קונבנציונלית. זהו לא באמת חיסרון, אלא פשוט פרט שחשוב להיות מודעים אליו.

לסיכום, מהן העלויות לטיפול בקרע ברשתית?

אם אתם בוחרים לעבור הליך כירורגי, עלויות הניתוח עשויות לנוע בין כמה אלפי שקלים בודדים, תלוי בחומרת המצב ובסוג ההליך המבוצע. מנגד, היפרדות רשתית טיפול טבעי מאפשר לכם לקבל טיפול בעלויות נמוכות יותר. לסיכומו של דבר, הכי חשוב לזכור שכאשר מדובר בראייה שלנו, העלויות לא צריכות להוות שום פונקציה. הראייה היא החוש הכי חשוב שיש לנו, ולכן אם אתם חווים תסמינים של היפרדות רשתית – מוטב לטפל בכך בהקדם.

דילוג לתוכן